PDKS OGS Sistemleri

 PDKS - Personel Devam Kontrol Sistemi

PDKS SİSTEMİ

PDKS kelime anlamı olarak Personel Devam Kontrol Sistemi'dir. Personelin işe giriş çıkış zamanlarının kayıt altına alınması ve bu kayıtlara dayanılarak personelin devam durumu, fazla mesai, vardiya zamanları, şirket içindeki belirli alanlara erişim izinleri, maaş hesaplanması gibi raporların program üzerinden hesaplanmasıdır

PDKS Sistemi iki kısımdan oluşmaktadır.
A. Personel giriş çıkış verilerinin alınacağı veri giriş cihazları.
B. PDKS - Personel Devam Kontrol Programı.

A - PDKS Cihazları

Personelin İşe giriş çıkış zamanlarının kayıt altına alınması ve bu verilerin yazılıma aktarılmasını sağlayan cihazlardır. Cihazlarımız Parmak İzi Okuyucular, Yüz Tanıma Cihazları ve Personel Kart Okuma cihazlarıdır.Firmanın ihtiyaçlarına özel olarak bu cihaz opsiyonlarından en doğru olanın seçilmesi gerekmektedir. Cihazlar veri giriş yolu olması sebebiyle yüksek hassasiyete sahiptir. Meyer bu konuda müşterilerine hiçbir sıkıntı çıkarmayacak veri kaybına yol açmayacak Çin menşeili cihazlar yerine sektörün en iyi cihaz çözümlerini sunmaktadır. Parmakizi tanıma sistemi ve Yüz Tanıma Cihazlarında dünya lideri Güney Kore meneşili Suprema Türkiye tek distribütörüdür.

 

 

 

 

 

 

 

B - PDKS Programı

Personel işe giriş yada çıkışında personel kartını yada parmak izini PDKS cihazlarına okuttukları tarih ve zaman cihaz tarafından kayıt altına alınır. Personelin Sicil ID'si ile birlikte okutma zamanı cihazlardan PDKS programına aktarılır. PDKS programı gelen bu zaman etiketleri sayesinde personele ait geç gelme, fazla mesai, vardiya değişimleri, izin zamanları, puantaj, devamsızlık durumu gibi verileri işleyerek aylık maaş hakedişini yada elamanların performansını raporlayan bir yazılımdır. Burada önemli olan cihazlardan gelen verilerin olabildiğince doğru olmasıdır, gelen verinin doğru olması sonucunda yazılım üzerinde firmaya özel olarak istenilen şekilde yazılımsal değişiklikler, kurallar ve rapolar hazırlanabilmektedir.


Programa ait genel özellikler

 • MSSQL veri tabanı altyapısı
 • İnternet üzerinden erişim "Web Modül"
 • Yürürlükte olan kanunlara uygunluk
 • Kanunlardaki değişimlere paralel anında güncelleme
 • Veri yedeklemesi
 • Uzun süreli bakım sözleşmesi
 • Sektöre Özel Paket Programlar
 • Muhasebe yazılımlarına entegrasoyon ile maaş hakedişlerinin otomatik hesaplanması
 • ERP, CRM gibi programlarla entegrasyon
 • Diğer PDKS yada kullanılan yazılımlardan aktarım
 • Firmaya özel modül geliştirmesi
 • İhtiyaca özel raporlar ile PDKS programının etkin kullanımı
 • Özel raporların e-posta yada başka kanllarla iletimi
 • Alarmlar ile kuraldışı personel hareketlerinin hızlı bildirim
 • Geniş yazılım destek kadrosu ile en kısa sürede uzaktan yada yerinde destek
 • Yüzyüze yazılım eğitimi
 • OGS Sistemleri; Otopark alanlarındaki giriş çıkışlarda yer alan bariyer veya her türlü otomatik kapılara RFID antenler entegre edilerek bu antenleri de panellerle haberleştirmek suretiyle PC sunucuya yüklenecek programın giriş ve çıkış bilgilerini toplaması ve geçişe yetkisi olan araçların içeriye alınması esasına dayanır.

  Araçların ön camlarına yerleştirilecek olan RFID Elektronik etiketler sayesinde, OGS sisteminin aracı tanımasını ve hangi araç olduğunu programdan sorgulayarak yetkisi var ise geçiş yapmasını sağlamaktadır.

  Elektronik taglar sürekli araç üzerinde yer alacağı için kaybolma veya unutulma gibi sorunlarda oradan kalkacaktır.

  Başka deyişle OGS Sistemleri; Otopark veya site girişlerine ekibimiz tarafından ölçümleri yapılarak yerleştirilen OGS antenleri, araçların giriş yönlerine göre hareketlerini algılayıp ana OGS Kontrol Panelinden bilgisayara araç bilgilerini gönderir. OGS Yazılımı gelen aracın şifrelenmiş plaka bilgilerini alarak izin mekanizmasını çalıştırır. İzni olan araç için kapıya açma sinyali gönderilir veya izinsiz bir araç ise güvenlik görevlisine uyarı mesajı yansıtılır.

   

  Otopark bariyeri, kollu bariyer, kumandalı bariyer, site otoparkı bariyeri, Araç bariyeri, uzaktan kumandalı bariyer, kırılan kollu bariyer, dört metre bariyer, OGS sistemi, Site OGS Sistemi, otomatik geçiş, HGS sistemi, Site HGS sistemi, Hızlı geçiş sistemi, Siteler için otopark sistemi, Plaka tanıma, Plaka tanımalı geçiş sistemi, Plaka Sistemleri